Tünel Tipi Sera

Yetiştirilmek istenen bitkinin bulunulan ortamın şartlarına uymaması sonucu bireyler seracılık işlemini geliştirmiştir. Böylece birçok bitki iklim ve coğrafi özellikler gözetmeksizin başarılı bir şekilde yılın her mevsimi yetiştirilmektedir. Bu noktada birtakım seracılık örnekleri öne çıkmaktadır. Bunlardan biri olan tünel tipi sera uygulaması yapısı bir tüneli andıran çubuklar ve muşambalardan meydana gelen seralardır.

Geniş alanlar üzerine kurulan bu seralar inşa edilmesi en kolay ve en az maliyetli seralar olarak karşımıza çıkmaktadır. Kurulumu birbiri içine geçen armatürleri sayesinde oldukça basit olan bu seralar bireysel seracılık için uygun şartları sunmaktadır.

Güneş ışığını en çok içine kabul eden sera tiplerinden biri olan tünel modeli ile bitkilerinizin filizlenme süresine olumlu müdahale edebilirsiniz. Güney Sera firmamız bu konuda oldukça başarılı hizmetler sunmakta ve seracılık sektöründe başarılı bir izlenim oluşturmaktadır.

Tünel Tipi Sera Faydaları

İklim koşullarının tarım üzerindeki etkisini minimuma indiren seracılıkta birçok farklı yöntem bulunmaktadır. Bunlardan bir tanesi de tünel tipi sera olarak karşımıza çıkmaktadır. Bu seracılık sisteminde tüneli andıran bir yapı içerisine yetiştirilmek istenen bitkiler yerleştirilir ve iklim koşulları göz ardı edilir. Bitkinin ihtiyaç duyduğu besin ve değerler bitkiye verilerek gelişimi gözlemlenir.

Tünel tipinde oluşturulan seraların bilinen en büyük avantajı şüphesiz ki kolay kurulabilir olmasıdır. Bu bakımda üstün bir teknik beceriye sahip olmanız gerekmeden seranızı kurabilirsiniz. Uygun maliyetli olduğundan ekonomik anlamda da kullanıcılarını zora sokmaz. Daha dayanıklı olmasıyla bilinen bu seralarda birçok bitkiye kolayca yetiştirebilir ve maksimum verim elde edebilirsiniz. Güney Sera firması olarak bu tip seralarda maksimum hizmet sunmakta ve sizlere aradığınız profesyonel desteği ulaştırmaktadır.

Tünel Tipi Sera Özellikleri

Portatif olma özelliği barındıran bu seralar özellikle bireysel kullanımlar için oldukça uygundur. Tüne tipi sera alanlarının aynı zamanda montaj ve demontaj işlemleri oldukça kolay bir şekilde gerçekleşmektedir. Tünel yayları ve uzunluğu istenilen ölçülerde sunulduğundan birçok bitkinin verimli bir şekilde yetişmesine olanak tanır.

Koruyucu özellikleri bulunan şeffaf örtüsü ile bitkilerinize zararlı ışınların erişmesinin önüne geçilir. Işığı geçirme ve dağıtma özellikleri ile bitkilerinize maksimum verim sunar. Güney Sera firmamız aracılığı ile sizler de seracılık sektöründe duyduğunuz tüm ihtiyaçları başarılı bir şekilde giderebilirsiniz.