Fide Üretim Serası

Günümüzde oldukça geniş bir kullanım alanına sahip olan seracılık hem bireysel hem kurumsal olarak oldukça geniş bir kitleye hitap eder. Hemen hemen her bitkinin yetişmesine olanak tanıyan bu uygulama aracılığı ile sizler de yetiştirmek istediğiniz birçok bitkiyi yetiştirebilirsiniz. İklime bağlı kalmama özelliği bulunan bu uygulama birçok bölgede kullanım göstermektedir. Bu seracılık türlerinden bir tanesi olan fide üretim serası da günümüzde oldukça sık karşılaşılan tarım türüdür.

Sebze yetiştiriciliğinin temel faktörü şüphesiz ki kaliteli fidelerin elde edilmesidir.  Bu alanda seracılık yapmaya karar verdiyseniz faaliyet gerçekleştireceğiniz alanın güneyde olması oldukça önemlidir. Işığa daha çok ihtiyaç duyan sera türünde ihtiyaç duyulan tüm envanterleri sağlayan Güney Sera firması olarak sizlere aradığınız hizmeti sunmaktayız. 

Fide Üretim Serası Avantajları

Fide seracılığı yapmanın birtakım avantajları bulunmaktadır. Bu uygulama ile tohum miktarını azaltmanız mümkün kılınmaktadır. Birim alandan alınan verim bu seracılık türünde daha fazla gözlenmektedir. Sebze ve meyvelerde devamlılığı sağlayan bu seracılıkta tarım ekonomisi canlılığını korumaktadır. Yazlık sebzeler için düşük sıcaklık riskinin ortadan kalkmasına da olanak tanımaktadır.

Hızlı ve erken üretim imkânı tanıyan bu seracılıkta düzenli bir verim söz konusudur. Hem yazlık hem kışlık bitkiler için avantajlı fırsatlar sunan fide üreticiliğinde maliyet de oldukça düşüktür. Birçok sebzenin fidesi bu yöntem ile yetiştirilmektedir. Hassasiyet problemi olmayan tüm bitkilerin fidesi bu usul ile yetiştirilebilir. Güney Sera firması olarak seracılıkta sağladığımız bu üstün başarıyı fide serası alanında da sürdürmekte ve kullanıcılara avantajlı hizmetler sunmaktayız.

Fide Serası ile Üretilen Sebzeler

Seracılığın artış göstermesi birçok sebzenin fidesinin sera yöntemiyle yetiştirilmesine de olanak tanımaktadır. Bu noktada birçok sebze fide üretim serası hizmetleriyle yetişmektedir. Bu sebzelerden bazıları şunlardır: Domates, biber, patlıcan, salatalık, karnabahar, kabak, lahana, ıspanak, kereviz, pırasa, havuç, brokoli. Bu sebzeler hassas bir yapı sergilemedikleri için fide seracılığına uygun özellikleri barındırmaktadır. Eğer fideler sanayi için uygun koşullarda yetiştirilirse direkt toprağa ekilebilme özelliklerini de taşımaktadır. Seracılık sektöründe üstün bir başarı sergileyen Güney Sera ailesi olarak fide üreticiliği alanındaki tüm taleplere uygun fiyat garantisiyle cevap vermekteyiz.